ČESKÉ ROUŠKY PRO HAVÍŘOV

Když jsme začínali iniciativu „ČESKÉ ROUŠKY PRO HAVÍŘOV“, chtěli jsme „přispět k tomu, aby roušky byly dostupné všem a brzy“. Po téměř šesti týdnech, během kterých se podařilo vyrobit a doručit přes 3000 roušek, jsme dospěli k závěru, že „dobrá věc se podařila“ a nastal čas projekt ukončit a to z několika důvodů:

    • dostupnost roušek pro běžného občana je dnes mnohem větší (na internetu, v městském rouškomatu, v lékárnách)
    • poptávky z ústavů a institucí ustaly
    • dobrovolníci, kteří věnovali svůj čas výrobě a distribuci roušek, jsou stále méně dostupní s ohledem na jejich návrat do práce.

Projekt je v tuto chvíli UKONČEN.
Dosud přijaté objednávky vyřídíme v plném rozsahu. Roušky je možné objednávat ještě do 3. 5. 2020 – dodáme ovšem pouze pouze do vyčerpání již našitých roušek.

FB skupinu prozatím necháme v „jarním spánku“ a pakliže nebude do budoucna potřebná, později ji také ukončíme.

Díky vám všem a – Pán Bůh s vámi a zlé pryč!

94750236_3186486514729040_7323449599421579264_o

ČESKÉ ROUŠKY PRO HAVÍŘOV“ je dobrovolnická iniciativa spolku ESK Havířov. Rádi bychom přispěli k tomu, aby roušky byly dostupné všem a brzy.

Roušky můžete objednat zde: zde

Roušky dodáváme zdarma s možností dobrovolného příspěvku na materiál. Roušky nejsou určeny k dalšímu prodeji.

Pokud chcete finančně přispět, budeme rádi. Číslo účtu ESK Havířov: 2300928475/2010, var. symbol 768759. Prosíme, nedávejte nám peníze v hotovosti při převzetí roušek. Děkujeme!

Uděláme maximum pro to, abychom vám roušky dodali co nejdříve. Nicméně s ohledem na to, že všechno je zajišťováno dobrovolnicky, při práci a jiných povinnostech, prosíme o vaši trpělivost. „Objednávky“ vyřizujeme v pořadí, v jakém je obdržíme.

Pokud se chcete zapojit (stříhání, šití), nebo darovat materiál (látky, nitě, bavlněné šňůrky/keprovky) budeme rádi – můžete to uvést ve stejném formuláři.

Roušky jsme schopni doručit v rámci Havířova a přilehlých obcí. Pokud jste z větší dálky a nemůžete si přijet, zkuste se podívat na http://www.damerousky.cz, kde je vyhledávání výrobců roušek podle měst.

Pokyny k používání roušky: zde

Kontakt: rousky@eskhavirov.cz

Pán Bůh s vámi a zlé pryč!