O tématu
Jak kdosi řekl: „Puberta je, když začínají s rodiči potíže.“ Pravdou je, že i když dospívání je příkladem krize, která představuje přechod na vyšší úroveň, nic to nemění na faktu, že jde o období velmi náročné pro všechny zúčastněné. Jak to souvisí s temperamenty? Několika způsoby: V něčem jsou naše (dospívající) děti stejné jako my, v něčem jako partner, a v něčem vůbec nechápeme, kde jsme k nim přišli. Napětí a konflikty dokážou zesílit vše, v čem je druhý jiný než my (a proto mu nerozumíme), ale také vše, v čem je stejný jako my (a proto nám to na něm vadí dovojnásob). Jenže když se o tom chceme pobavit s nimi nebo i mezi sebou, mnohdy shledáváme, že nám k tomu chybí slovní zásoba. 4barevný kód temperamentu je nástroj, který tuto slovní zásobu poskytuje. Navíc – tím, že ukazuje, v čem je každý typ krásný a jedinečný – pomáhá nám nejen se s naší vzájemnou rozdílností i stejností smířit, ale naučit se ji oceňovat.

První část bude zaměřená na poznání temperamentů rodičů/dospělých i dospívajících dětí;  druhá část na to, jak se má měnit role a vztah nás rodičů/dospělých k dětem během tří fází jejich dospívání:
Dětství    ➡️ Dospívání    ➡️ Dospělost.  S přihlédnutím k tzv. kontinuu zralosti:
Závislost ➡️ Nezávislost ➡️ Vzájemnost.

O lektorovi
Lektorem workshopů je Karel Řežábek (1968). Karel se od roku 2002 zaměřuje na vedení a motivování lidí k osobnímu a osobnostnímu rozvoji. Kromě osobnostního a vztahového koučinku se specializuje na osobnostní typologii (4barevný kód temperamentů a MBTI) a na její praktické využití v osobních a pracovních vztazích. V roce 2011 Karel úspěšně završil MBTI® Certifikační program vypsaný Americkou manažerskou asociací (AMA). Vedle získání mezinárodně platného certifikátu MBTI® Step I™ se stal prvním držitelem certifikátu MBTI® Step II™ v České republice. Více na http://www.proinspiro.cz

Účastnický poplatek:

    • 200,-/osobu (350,-/pár) při platbě do 3. 3. 2020,
    • 250,-/osobu (400,-/pár) na místě,
    • studenti 30,- při platbě předem,  50,- na místě.

Při platbě předem uhraďte poplatek na účet 2400928472/2010. Variabilní symbol: vaše telefonní číslo uvedené v registraci. Do poznámky pro příjemce uveďte jméno + příjmení + vstupné seminář.

V neděli – v rámci bohoslužby ESK – bude Karel Řežábek v rámci tématu „Principy pro budování zdravého manželství“ mluvit o třech věcech, které by o své ženě měl vědět každý muž, a třech věcech, které by o svém muži měla vědět každá žena.

Srdečně zveme!

Účastníci mají volný vstup na jiný seminář „Moderní technologie a rodina“
(29. 3. 2020 ve 14:00, FB událost)

Neděle 8.3.2020 v 10:30 na stejné adrese.
V neděli vstup zdarma.

Pořádá: ESK Havířov, Jaroslava Seiferta 8, Havířov
www.eskhavirov.cz, Kontakt: info@eskhavirov.cz, 603 549 633

© Copyright - ESK Havířov // by Efraim