aktuality

ESK Covid prosinec 2021

By 10. 2. 202129 listopadu, 2021No Comments

Zdravíme všechny členy, přátele a návštěvníky ESK Havířov,
tento příspěvek aktualizuje naše nastavení ohledně bezpečnosti v ESK!

Jako církev vnímáme úlohu být během pandemie vzorem v zodpovědnosti, opatrnosti a ohleduplnosti vůči svému okolí. Rozhodně nepropadáme panice nebo strachu, těšíme se na budoucnost ESK a na lepší zítřky.
Avšak v tomto období z důvodu zhoršení pandemické situace jsme se rozhodli přistoupit v ESK k následujícím opatřením*:

  • Od prosince (tj. od neděle 5.12.) bude možné na ESK neděli přijít pouze s Tečkou (potvrzením o očkování nebo o prodělaném Covidu v posledních 180 dnech) anebo si na místě u vstupu udělat AG samotest, které budou k dispozici na náklady ESK (pravděpodobně si budete moci vybrat z nosu nebo ze slin). Pokud tedy potřebujete test, přicházejte prosím na bohoslužbu dříve alespoň o 15 minut**! Pokud by výše uvedené bylo pro někoho nepřekonatelnou překážkou je nám líto, ale nebude mu povoleno jít na bohoslužbu.
    • Je taky možné předložit negativní výsledky PCR testu ne staršího než 72 hodin
    • Tyto pravidla neplatí pro děti do 12 let
    • Pokud máte už delší dobu od posledního očkování a neprodělali jste Covid, doporučujeme si taky pro jistotu udělat AG test.

  • Na bohoslužbě vás prosíme mít celou dobu nasazený respirátor a dodržovat rozestupy 1,5m s výjimkou členů domácnosti. (pokud si náhodou zapomenete, respirátory jsou taky k dispozici na náklady ESK)
  • Dokud to bude možné, tak se chceme v neděle scházet dál osobně. Živé vysílání bohoslužeb zatím neplánujeme. V případě změny váš včas informujeme.
  • Domácí skupiny (Log-iny a další) mohou zatím dál pokračovat a budeme rádi, když budou pokračovat. Hostitel/vedoucí skupiny u kterého se koná nastavuje “podmínky vstupu”, které všichni účastníci respektují. Vedoucí skupin dostanou od ESK v případě zájmu dostatek AG testů.

Jsme si vědomi, že můžeme mít různé pohledy a názory na vážnost situace a na přísnost daných opatření. Chceme ale jako církev brát ohled na ty nejzranitelnější z nás, a proto chceme minimalizovat možnost nakažení v církvi. Děkujeme moc za trpělivost a ohleduplnost ke druhým a věříme, že i za těchto podmínek budeme moci přicházet do ESK pro naději a povzbuzení.

Mějte se pěkně!
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Za staršovstvo a Tým vedoucích ESK (23.11.2021)
Ondra Sz.

*V případě zpřísnění pravidel ze strany vlády jsou samozřejmě vládní nařízení nadřazená.
**V případě pozitivního testu budeme dělat druhý pokus.