aktuality

Pomoc lidem z Ukrajiny

By 26. 2. 202212 dubna, 2022No Comments
Vážení přátelé, chceme jako ESK aktivně pomoci podle našich možností jak lidem na Ukrajině, tak příchozím uprchlíkům, kteří přicestovali do ČR. V následujících týdnech (březen a duben 2022) to bude jedna z našich priorit. Protože možností zapojení je spousta, níže je několik tipů pro vás s různými možnostmi podpory.
1. Finanční sbírka – V uplynulých týdnech jsme podporovali důvěryhodné lidi v církvi v Charkově, kteří v těchto dnech přímo pomáhají lidem z města, zajišťují jim nocleh, stravu a základní životní potřeby. Od dubna finančně podporujeme naše Ukrajinské hosty, kteří se stěhují do bytů v Havířově. Chceme pomoci s vybavením bytů a dalšími záležitostmi.
100% částky putuje na přímou podporu těchto lidí. Ke sbírce se můžete libovolnou částkou přidat QR kódem v obrázku nebo na účet: 2300928475/2010  VS: 20221
2. Materiální věci – Můžete donést v průběhu března podle aktuálních potřeb na sběrné místo v Církvi Bratrské Havířov. Věci jsou poté roztříděny podle aktuálních potřeb buď pro příchozí uprchlíky, nebo se pošlou do různých míst na Ukrajinu. Rychlý transport zajišťuje autobusy Křesťanská akademie mladých z.s.. Více aktuálních informací na odkazu zde.
3. Nabídka ubytování – V příštích dnech bude stále větší potřeba a nedostatek střednědobého ubytování. Státní kapacity se také zaplňují. Pracujeme na možnosti ubytování přímo v ESK prostorech, ale chceme vyzvat i vás, pokud máte možnost k sobě někoho vzít, abyste se zapsali do formuláře sem. Jsme si vědomi toho, že to je velká výzva, oběť i jazyková bariéra, ale chceme mít ochotu ubrat na svém pohodlí pro ty, kdo ho v těchto dnech nemají vůbec. Současně nechceme, aby se v tom hostitel cítil sám a chceme vzájemně v péči o uprchlíky v ESK spolupracovat.
4. Dobrovolnická pomoc – Kromě spousty veřejně dostupných možností dobrovolnické pomoci (nakládání a vykládání vlaků v Bohumíně, dobrovolnictví v rámci kraje.) bychom chtěli jako ESK nabídnout v případě potřeby ubytování v našich prostorách v malém sále a nabízet průběžnou pomoc, doprovod, dovoz a cokoli bude potřeba. Jakmile to nabyde konkrétnější obrysy budeme vás kontaktovat na ESK FB skupině a budeme vděční za rozdělení pomoci.
5. Modlitby – Modlete se prosím za Ukrajinu, za mnohé rodiny, které nejsou v bezpečí a musí opustit své domovy a příbuzné.
Modlete se prosím za mír – konec invaze, odvahu a moudrost pro světové vlády a lidi u moci.
Děkujeme!