Jak se zapojit

Vztahy

Ať už chceme růst ve své víře nebo se o křesťanství dozvědět více, potřebujeme mít vztahy s lidmi, kteří mají stejný cíl. A protože tyto vztahy nevznikají náhodně, máme v ESK řadu menších skupin a komunit, přizpůsobených potřebám lidí v různých fázích života.

Dobrovolnictví

Je mnoho různých možností, jak můžeš pomáhat v ESK a rádi ti pomůžeme najít tu, která bude sedět tomu co tě baví, tvé osobnosti a tvým možnostem. Níže najdete různé zodpovědnosti, zejména týkající se nedělní bohoslužby, do kterých je možné se přihlásit. Samozřejmostí je, že vás stávající vedoucí v dané službě naučí a zaučí. Obvyklý závazek bývá maximálně na rok, avšak všechny služby je samozřejmě možné „vyzkoušet“.

Velmi si vážíme ochoty a srdce všech, kteří se podílíte na tvoření církve ESK

Kde se zapojit?

Produkce nedělní bohoslužby
Ondra Szturc (ondra@eskhavirov.cz)
Hledáme produkční, který pomáhá připravit 1x měsíčně sál pro nedělní bohoslužbu. Součástí je být zapojen do přípravy bohoslužby a být na místě 8:45.
Ovládání světel/reflektorů na nedělních bohoslužbách
Ondra Szturc (ondra@eskhavirov.cz)
Cílem je dobře osvětlené pódium během bohoslužeb. Služba nevyžaduje technické znalosti.
Projekce
Jakub Tomášek (projekce@eskhavirov.cz)
Zodpovědná obsluha projekce v backstage během nedělní bohoslužby – součástí je zaučení v programu ProPresenter.
Zvučení
Radim Mikeš (rmikes@seznam.cz)
Pokud máš sluch a chuť se učit, můžeš se přidat do týmu zvukařů pro zvučení nedělních bohoslužeb a příležitostně dalších akcí.
Překlad bohoslužby do AJ
Annie Szturcová (szturcova.annie@gmail.com)
Naším přáním je zajistit během každé bohoslužby kvalitní překlad pro cizince do anglického jazyka. V blízké budoucnosti budeme také přecházet na bezdrátový systém.

Finance

Jedna z věcí, kterým v ESK věříme je, že lepší je dávat než přijímat. Ať už jste členové, stálí návštěvníci nebo jednorázoví hosté – pokud chcete finančně podpořit to, co děláme, můžete to udělat několika způsoby:

Váš dar v hotovosti můžete vložit do schránky na finanční dary. Pokud budete později chtít potvrzení o daru, vložte peníze nejprve do předtištěné obálky a vyplňte vaše údaje.

Bankovním převodem. Použít můžete následující účet:

  • 2400928472/2010 = účet pro běžnou činnost sdružení.

Proč věříme, že by křesťané měli být štědří?

Největší konkurencí v naší oddanosti Ježíši jsou často peníze (Matouš 6:24). Štědrostí demonstrujeme to, že On je pro nás důležitější než materiální věci (Matouš 6:21) a důvěřujeme mu, že se v našich životech postará o zbytek. Křesťané by měli být sami o sobě ti nejštědřejší lidé na světě, protože žádná jiná organizace nemá větší potenciál změnit tenhle svět k lepšímu, než církev (Efezským 3:10-11).